Ivatherm Yenilikleri

Ivatherm Yenilikleri

aquaporinAquaphyline®, Resveratrol gibi bitkisel kök hücre özleri ve glikanlar gibi eşsiz içerikleri kullanan, Ivatherm, dermokozmetik alan da öncü markalardan biridir. Aquaphyline® nemlendirme konsepti – Aquaporin 2003 Nobel Kimya ödülü Aquaporinlerin keşfine verilmiştir. Cluj’da bulunan“Iuliu Hatieganu” Universitesi Moleküler Biyoloji Profesörü Dr. Gheorghe Benga’nın çok değerli
çalışması, bu keşfe önemli bir katkı sağlamıştır. Aquaporinler dermal epidermal bağlamında bulunan zar proteinleridir. Aquaporin sentezinin uyarılması cildin derinlerinden yüzeye kadar su dolaşımını destekler.

Yabani hercai menekşe özleri, Aquaphyline®, güçlü bir nemlendirici özelliğe sahip olup, iki mekanizma üzerinde etkilidir: Aquaporin sentezinin sitimülasyonu ve hyaluronik asit sentezinin arttırımı. Ivatherm bu sistemi “moleküler sünger” etkisi olarak adlandırmaktadır.

Resveratrol

resveratrolEczanelerde gıda takviyesi olarak sunulan Resveratrol, çok güçlü antioksidan etkiye sahip etken içeriktir. Hücrelerin uzun ömürlü olmasındaki etkisi ünlü Fransız Paradoksu’nun ve Okanawa’da asırlık engin bir çalışmanın yardımıyla kanıtlanmıştır. Harvard’lı araştırmacılar, sirtuin adı verilen“uzun ömür genleri”nin varlığını keşfetmişlerdir. Resveratrol’un da en güçlü sirtuin aktivatörlerinden biri olduğu ispatlanmıştır. Kozmetik endüstrisinde sıkça kullanılır. Resveratrol günümüzde halen kullanılan, güçlü etkiler sunan yaşlılık karşıtı içeriktir.

 

 

PhytoCellTecTM AlpRose

alproseBiyoteknolojiden elde edilen bitkisel kök hücre özleri, cildin kök hücrelerini korur, canlılığını ve uzun ömürlü olmasını destekleyerek, epidermal yenilenmeyi hızlandırır. PhytoCellTecTM AlpRose Alp’lerde, 2000 mt. yükseklikte, zorlu hava şartlarında yetişen uzun ömürlü bir bitkinin, Rhododendron Ferugineum, yapraklarından elde edilen kök hücre özleridir. Epidermal kök hücre yenilenmesiyle cilt gözle görülür şekilde yenilenir ve canlanır.

 

 

Glykokine Factor STM

glykokineGlikanlar kompleks şekerlerdir ve yapılan çalışmalar yeni bir bilim dalının doğmasına neden olmuştur: Glikobiyoloji. Kozmetolojide ünlü bir yaratıcı ve bilimsel danışman şöyle söylemiştir: “Şekerlerin asilliğini ilan etme sürecindeyiz, ve bu mükemmel moleküller üzerinde yapılan çalışmalar henüz daha yeni başladı.” Glikanlar, vücut hücrelerinin iletişimi için gereklidir. Yaşla birlikte,
etkileri giderek azalır. Glykokine Factor STM, cilt hücre iletişimini eski haline getiren ve kolajen üretimi için mesajları fibroblastlara gönderen içeriktir. Cilde sıkılık, elastikiyet ve yumuşaklık kazandırır.